KONST / Litografier / Färglitografi 13778012
*
nr 1377 8012
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 18:43:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 18:28:30
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Esaias Thorén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad esaias thorén färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Esaias Thorén
nr 1377 8012
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 18:28:30 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Esaias Thorén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad esaias thorén färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08